مزایای تعویض مفصل زانو

مزایای تعویض مفصل زانو

آیا تعویض مفصل زانو تاثیرگذار است؟

آیا آرتروز زانو درمان دارد؟

امروزه با پیشرفت علم می توان برای افرادی که مشکل از دست دادن مفصل دارند ، زندگی دوباره را هدیه داد . در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم .

درد های زانو

معمولا در قشر جوان افرادی که جامعه سنی بین 15 تا 25 سال دارند ، تشخیص های متفاوتی برای درد های زانو ارزیابی می شود . مهم ترین بحث آن، تروما و یا نرمی غضروفی که در محل کشکک زانو فرد قرار دارد، است که  درد ایجاد می کند و راه های درمان متعددی برای هر کدام پیشنهاد می گردد .

ارتروز زانو با افزایش سن و در افرادی که بالای 40 سال هستند مشاهده می  شود و یا افرادی که استفاده نادرست از زانو داشته اند نیز ممکن است در سن های پایین تر درگیر این بیماری شوند . استفاده نادرست از زانو شامل چهارزانو نشستن و استفاده از سرویس های سنتی باعث کاهش عمر مفید مفصل می شود . به طوری که اگر در سرانه کشور های پیشرفته آرتروز زانو 13 درصد باشد در ایران حدود 20 تا 25 درصد گزارش شده است .

آرتروز زانودسته بندی آرتروز

آرتروز به چهار دسته تقسیم می شود .

دسته اول : غضروف مفصل ، یکی از  بافت های با ارزش بدن است . به این خاطر ارزش بالایی دارد که به هیچ عنوان قابل ترمیم نبوده و زمانی که این بافت دچار فرسایش می شود ، تنها کاری که می توان کرد جلوی فرسایش و پیشرفت آن گرفته شود و یا درمان هایی صورت  گیرد تا مشکلات آن محدوده از بین برود .

در درجه های یک و دو آرتروز معمولا با تغییر روش های زندگی و رعایت مسائلی که فشار کمتری به مفصل زانو وارد می کند و تقویت عضلات و مصرف دارو هایی که ترکیباتی دارند که برای مفصل مناسب است و استفاده از فیزیوتراپی لیزر می توان درمان هایی در مرحله ابتدایی ارتروز انجام داد .

در درجه سه آرتروز درمان ها جدی تر انجام شده و در درجه چهار مجبور به تعویض غضروف مفصل به همراه استخوان زیر آن می شویم .

با تست های معمول که متخصص ارتوپد انجام می دهد می توان مراحل و تیپ آرتروز را بررسی نمود و مراحل پیشرفت آن را تشخیص داد و در 90 درصد بیماران این کاهش فاصله مفصل مشاهده می شود که از نشانه های آرتروز است . هر چقدر این کاهش فاصله مفصلی بیشتر شود باعث پیشرفت آرتروز می شود .

بیشتر بخوانید
رباط زانو

عوارض ارتروز

هر چقدر درجه ارتروز بیشتر شود از بین رفتن غضروف بیشتر می شود و در نهایت غضروف کامل از بین رفته و سطح دفرمه می شود و فرو رفتگی ایجاد می کند و فرد دچار محدودیت های حرکتی می شود .

جراحی تعویض مفصل زانو

به دلیل اینکه عمده افراد مناسب برای انجام جراحی زانو افراد بالای سن 60 سال هستند و ضعف های بدنی خاصی دارند و یا ممکن است بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی ، دیابت داشته باشند و احساس شود این جراحی برای آن ها سنگین باشد و ناتوانی به همراه داشته باشد .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

چگونگی تعویض مفصل زانو

در جراحی مفصل زانو ، هایتکنولوژی که پروتز ها را تهیه می کند و مهندسی که در جراحی به کار برده می شود ، با هم ترکیب شده و توانسته مفصلی را که از کار افتاده است و حالت طبیعی نداشته و دردناک است به مفصلی تبدیل کند که بیمار به راحتی بتواند از آن استفاده کند .

نتیجه گیری

با توجه به آنچه توضیح داده شد با پیشرفت علم و تکنولوژها می توان بسیاری از بیماری ها را درمان  نمود . برای درمان ارتروز زانو نیز در ابتدا باید روش های پیشگیرانه را در پیش گرفت و در مواردی که بیماری به درجه حاد رسیده باشد می توان با انجام جراحی تعویض مفصل را انجام داد و زندگی دوباره را تجربه نمود . اگر از درد های زانو رنج می برید می توانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به متخصص ارتوپد خوب در تهران مراجعه نمایید .

drnasiri

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

2 + 12 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button