خانه » جراحی مفصل ران

جراحی مفصل ران

جراحی مفصل ران
آنچه می خوانید...

جراحی مفصل ران

آیا آرتروز لگن دارید ؟

آیا به دنبال راه حل مناسب برای آرتروز لگن هستید ؟

در این بخش به توضیح بیشتر مشکلات مفصل لگن و جراحی آن پرداخته می شود .

آرتروز مفصل ران

زمانی که دچار آرتروز می شوید ، مفصل ران دچار درد ، خشکی ، خصوصا خشکی های صبگاهی و درد های شبانه می شود . گاهی ممکن است اندام به سمت کوتاه شدن برود و توام با لنگش باشد . در صورت وجود این عوارض نیاز به درمان وجود دارد .

درمان آرتروز مفصل ران

درمان اولیه تلاش بر این است که درد را کاهش داده شود . بیمارانی که آتروز مفصل ران دارند ، در مراحل اولیه دچار مقداری افزایش مایع در مفصل ران می شوند . این افزایش مایع موجب کشش در گیرنده های درد می شود و درد افزایش می یابد . گاهی بماران برای کاهش درد به مسکن ها رو می آورند و این خود بحث عوارض در استفاده طولانی مدت به وجود می آورد . مانند مشکلات گوارشی و کلیوی .

در صورت افزایش درد ممکن است مسکن دیگر پاسخگو نباشد و بیماران بسیاری بعد از گذراندن این مراحل ناتوان از راه رفتن می شوند و متخصص ارتوپد بعد از امتحان درمان های دیگر مانند مسکن ها ، آب درمانی ، فیزیوتراپی که معمولا در مراحل اولیه آرتروز می تواند مفید باشد ، بحث جراحی مطرح می شود .

در صورت آب آوردگی مفصل لگن آیا باید آب را کشید یا نه ؟

اصولا کشیدن آب مفصل تاثیری در درمان آرتروز مفصل ندارد برای اینکه به سرعت تشکیل می شود و این به خاطر آن خاصیت معیوب بودن و اشکالی که در مفصل ایجاد شده است که موجب به وجود آمدن آرتروز می شود . بنابراین کشیدن آب مفصل ران به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

جایگاه PRP در درمان مفصل لگن

درمان هایی مانند PRP ، اوزون درمانی یا سلول درمانی چه جایگاهی می تواند در درمان ارتروز داشته باشد اصولا وقتی که مفصل لگن دچار ارتروز می شود این بدان معناست که مفصل د رحال تخریب شدن است بنابراین با تزریق PRP و موارد اینچنینی تاثیری در در ارتروز ندارد و فقط کاهش درد می شود . و در جراحی لگن جایگاهی برای آن در نظر گرفته نشده است .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

کلام آخر 

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت جراحی مفصل لگن ، در بسیاری از موارد که متخصص ارتوپد تشخیص می دهد ، جزو راه حل های کابردی محسوب می شود .

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *