سوالات متداول آرتروسکوپی

آرتروسکوپی زانو از دوره نقاهت بسیار کمی برخورد است و همان روز می تواند ترخیص شود و کل زمان جراحی حدود یک تا نیم ساعت می باشد.

یک روشی کم عارضه هست. فقط موضوع مهم عفونت یا لخته شدن خون در ساق پا و تجمع خون در زانو هست. که تمامی این عوارض جانبی بوده و برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است به متخصص ارتوپد ماهر و باتجربه مراجعه شود .

هزینه انجام جراحی آرتروسکوپی شانه با آرتروسکوپی زانو کاملا متفاوت می باشد و هزینه های جراحی طبق تعرفه های نظام سلامت می باشد . لذا برای اطلاع از مراقبت های بعد از جراحی به مقاله ی آرتروسکوپی شانه مراجعه شود .

زمانی که بیماری شما با درد همراه باشد و با درمان های غیر جراحی نظیر: فیزیوتراپی و داروها درمان نشود. متخصص ارتوپد احتمالا آرتروسکوپی لگن را به شما پیشنهاد می کند.

رانندگی کردن بعد از انجام آرتروسکوپی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و باید با مشورت پزشک انجام شود و اغلب بهتر است تا 48 ساعت از رانندگی کردن اجتناب ورزید .


فعالیت های کم اثر مانند دوچرخه سواری و شنا را می توان بعد از چهار هفته شروع کرد. اگر نحوه جراحی شما با حذف استخوان باشد، شروع فعالیت های مانند راه رفتن و پریدن بعد از شش هفته از جراحی بهتر است. آموزش انجام وزش های خاص پس از جراحی بعد از شش هفته شروع می شود.

پس از آرتروسکوپی میزان حس درد وابسته به نوع روش انجام شده و میزان آسیب قبلی درناحیه مورد نظر فرد خواهد داشت. اکثر بیماران از اینکه درد کمتری نسبت به این روش داشته اند خوشایند هستند.

بازگشت به محل کار بستگی به روش انجام شده جراحی و نوع کاری که در گیر آن هستید متفاوت خواهد بود. اکثر افراد می توانند در عرض دو هفته به کار اداری بازگردند.

سوالات متداول آرتروسکوپی