سوالات متداول جراحی تعویض مفصل

پروتز هایی که در تعویض مفصل زانو مورد استفاده قرار می گیرد بین 10 تا 15 سال ماندگاری دارد ، امروزه با پیشرفت هایی که در حوزه علم مهندسی پزشکی و ساخت پروتز صورت گرفته است ، کیفیت پروتز هایی که مورد استفاده قرار می گیرد بسیار بالا است . بعد از گذشت این مدت و مشکل دار بودن پروتز ها می توان پروتز دیگری را با جراحی مجدد جایگزین کرد .

باید حداقل دو هفته  قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل زانو نباید سیگار بکشید و باید از کشیدن سیگار در این مدت زمانی اجتناب ورزید .

معمولا جراحی تعویض مفصل در سنین بالا اتفاق می افتد و احتمال جراحی در سنین کمتر هم وجود دارد ولی کاملا بستگی به شرایط بیمار پزشک انجام جراحی را تعیین می کند .

در شرایط عادی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو بین 4 روز تا یک هفته بیمار در بیمارستان بستری می شود تا مراقبت های لازم به خوبی صورت گیرد ، در زمان بستری بیمار می تواند به کمک واکر شروع به راه رفتن نماید .

خیر اگر توسط جراح و متخصص ارتوپد ماهر و باتجربه انجام شود هیچ گونه عوارضی نخواهید داشت .

بله بعد از جراحی تعویض مفصل انجام فیزیوتراپی ضروری است .

تعدا جلسات انجام فیزیوتراپی کاملا بسته به شرایط بیمار و با تشخیص پزشک تعیین می شود .

برای درمان شکستگی و تعیین نوع آن بهتر است به متخصص ارتوپد مراجعه شود تا بعد از بررسی ها و معاینه های لازم مدت زمان  درمان مشخص شود .

انجام فعالیت های ورزشی و پیاده روی بعد از درمان باتوجه به روند درمان و فیزیوتراپی های انجام شده توسط پزشک مشخص می شود . لذا جهت تکمیل درمان خود به متخصص ارتوپد مراجعه نمایید .

هزینه جراحی تعویض مفاصل به عوامل مختلفی بستگی دارد . به طور مثال هزینه جراحی تعویض مفصل زانو با مفصل لگن متفاوت است . لذا برای اطلاع از هزینه های پزشکی به متخصص ارتوپد مراجعه نمایید .

انجام فعالیت های ورزشی بعد از آرتروسکوپی کاملا با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود . بهتر است انجام هر گونه فعالیتی با مشورت پزشک انجام شود .

سوالات متداول جراحی تعویض مفصل