خانه » استفاده از prp برای درمان آرتروز زانو

استفاده از prp برای درمان آرتروز زانو

prp-برای-آرتروز-زانو
آنچه می خوانید...

استفاده از prp برای درمان آرتروز زانو

آیا از آرتروز زانو رنج می کشید ؟

آیا در مورد PRP در درمان آرتروز زانو چیزی شنیده اید ؟

در این مقاله به بیان یک روش درمانی جدید برای درمان آرتروز زانو می پردزیم ، با ما همراه باشید تا در مورد این روش بیشتر بدانید .

تزریق PRP برای آرتروز زانو

استفاده از از این روش می تواند در بهبود سریع تر بیماری آرتروز کمک کند . با این روش از خون خود بیمار استفاده می شود و بعد از پلاکت پلاسمای آن را جدا کرده و غلیظ می کنند که بعد از آن به مفصل تزریق می شود .

prp-برای-آرتروز-زانوروش کار در تزریق PRP

برای انجام این روش درمانی حدود 8 تا 20 میلی لیتر خون نیاز است  برای گرفتن خون از فرد باید شرایط استریل رعایت شود . سپس خون اخذ شده درون لوله ای که محتوی ژل مخصوص PRP است ، قرار داده می شود و لوله در دستگاه سانتریفوژ گذاشته می شود . چرخش سریع لوله درون دستگاه سانتریفوژ از طریق اعمال نیروری گریز از مرکز منجر به جدا شدن اجزای خون از یکدیگر شده و یک بخش از لوله حاوی پلاسمای غنی از پلاکت می شود . در این پلاسما غلظت پلاکت برابر خون طبیعی فرد است . از این پلاسما حدود 3 تا 6 میلی لیتر استفاده می شود و به مفصل زانوی فرد مبتلا به آرتروز تزریق می شود . این تزریق در یک تا سه بار و بدون استفاده از داروی بی حسی انجام می گیرد .

مزیت های درمانی روش PRP

این روش علاوه بر اثرات تسکینی ، اثرات درمانی هم دارد و موجب بهبود آرتروز زانو می شود.

ماده مصرفی از بدن خود بیمار گرفته شده و داروی شیمیایی خاصی استفاده نمی شود . بنابراین عوارض جانبی که در مصرف دارو های شیمیایی مشاهده می شوند ، در این روش وجود ندارند .

نسبت به روش درمان با سلول های بنیادی ، روند زمانی درمان خیلی کوتاه تر است ، چرا که در روش درمان با سلول های بنیادی ، مدت زمانی را باید صرف کشت سلول های مورد نظر نمود تا درمان تکمیل شود .

در موارد خفیف تا متوسط بیماری آرتروز میزان اثرگذاری این روش درمانی بسیار عالی بوده و در موارد شدید نیز اثر تسکینی دارد .

نکات مهم در مورد روش درمانی PRP

این روش درمانی به صورت سرپایی بوده و نیازی به بستری بیمار یا بیهوش نمودن وی نیست .

این روش فعلا به عنوان یک روش درمانی موقت بوده که حداقل شش ماه تا یک سال اثر دارد .

در مواردی که بیمار نیاز به جراحی های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو دارد این روش درمانی جایگزین نخواهد بود .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

نتیجه گیری

روش PRP می تواند در بهبود بیماری بسیار تاثیرگذار باشد و با توجه به استفاده کردن از خون خود بیمار ، کمترین عارضه ممکن را خواهد داشت در نتیجه می تواند به عنوان یک روش مناسب توسط یک ارتوپر متخصص به بیمار پیشنهاد شود .

مقالات مرتبط :

جلوگیری از آرتروز زانو

آرتروز مفصل زانو

ورم زانو

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *