خانه » بهترین جراح لگن در تهران

بهترین جراح لگن در تهران

بهترین جراح لگن
آنچه می خوانید...

امروزه برای درمان باید به دنبال بهترین ها بود . بهترین در زمینه مورد نظر ! چرا که با توجه به مشغله ها و فعالیت های روزمره نه توان و نه زمان کافی برای پیگیری های مجدد وجود دارد . افزایش هزینه ها نیز خود مزیت برعلت است تا با انتخاب یک جراح خوب در آن صرفه جویی شود. لگن جزو سیستم های حرکتی بدن است و آسیب دیدگی آن باعث اختلال در حرکت می شود . از این رو باید برای درمان آن نهایت دقت را داشته باشید .

چطور یک جراح لگن خوب بیابیم؟

پیدا کردن متخصص ارتوپد نیازمند تحقیق و جستجو است . جراح لگن برای دردهای لگنی و آسیب دیده ، بسیار اهمیت دارد زیرا تشخیص درست می تواند روش درمانی را تعیین کند . یکی از راه های شناخت ، مدرک تحصیلی و تخصص در زمینه ارتوپد است . دکتر ارتوپد برای دریافت صلاحیت پزشکی باید سالها تحصیل مرتبط داشته باشد تا در زمینه درمان صدمات و ضربه ها و بیماری های اسکلتی و عضلانی اطلاعات لازم را کسب نماید .

شما می توانید از طریق اینترنت به دنبال ارتوپد خوب باشید . امروزه با گسترش امکانات ارتباطی، راه های مختلفی برای یافتن دکتر خوب فراهم شده است .

بهترین جراح ارتوپد لگن چه خصوصیاتی دارد؟

لگن بر اثر عوامل مختلف دچار آسیب دیدگی می شود . یک متخصص ارتوپدی در ابتدا راه های پیشگیری از آسیب های بیشتر را بررسی می کند و با معاینه دقیق، صدمات وارده را تشخیص می دهد. ممکن است برای آسیب مورد نظر، روش درمانی مختلفی وجود داشته باشد که پزشک از بین آن ها بهترین گزینه را با توجه به وضعیت جسمانی بیمار انتخاب می کند . گاهی متخصص ارتوپد در یک زمینه تخصص و تبحر بیشتر دارد و بیشتر در حوزه جراحی لگن تجربه کسب کرده است. پس سعی کنید این پزشکان را برای درمان بیابید . لگن از مفاصل حساس و پرکاربرد بدن است که در صورت آسیب در روند عادی زندگی تداخل ایجاد می کند .

جراحی لگن یکی از عمل جراحی پیچیده و حساس در ارتوپدی است که نیاز به مهارت های خاص برای انجام آن دارد. از این رو انتخاب بهترین جراح ارتوپد برای جراحی لگن حائز اهمیت است، باید توجه داشت که  برخی از ویژگی هایی که یک جراح لگن خوب شامل موارد زیر است:

داشتن تخصص و تجربه

جراح لگن باید تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد، ایشان باید سابقه انجام جراحی های تخصصی لگن را در اختیار داشته باشد و بتواند به صورت کامل و دقیق این عملیات را انجام دهد. این مساله بسیار مهم است و نقش اساسی در دریافت نتیجه ایده آل بعد از عمل خواهد داشت.

دانش فنی برای جراحی

 جراح لگن باید دارای دانش فنی کافی در زمینه عملکرد لگن، ساختار لگن، و تاثیرات عملیات بر ساختار و عملکرد بدن باشد. در این صورت است که می تواند در ابتدا مشکلات لگن را شناسایی و بعد بهترین تکنیک درمان را انتخاب و حین عمل اجرا نماید.

مهارت های جراحی

جراح باید علاوه بر استفاده از تکنولوژی های ارائه شده مهارت و تکنیک های شخصی خود را نیز در حین جراحی اعمال کند. او باید از مهارت های جراحی استفاده کند تا بتواند عملیات را با دقت و دقت بالا انجام دهد و علاوه بر آن مهارت های فردی برای ایجاد درمان بهتر و تاثیرگذاری بیشتر را نیز لحاظ نماید.

خلاقیت و انعطاف پذیری

 جراح لگن باید در صورت به وجود آمدن مشکلات یا شرایط نامطلوب در اثر عمل، توانایی رفع آن ها و همچنین پیدا کردن راه حل های خلاقانه برای مشکلات داشته باشد.

قابلیت کار گروهی

جراح لگن باید توانایی کار در گروه را داشته باشد و بتواند با سایر اعضای تیم پزشکی، از جمله پرستاران و فیزیوتراپیست ها، همکاری کند.

عفونت لگن

عفونت مفصل بسیار خطرناک است و علت آن رشد باکتری در مفصل است این باکتری ها بیماری زا بوده و مفصل لگن را در معرض عفونت قرار می دهد . این مشکل باید به محض شناسایی درمان شود  و اگر به موقع درمان مناسب، انجام نشود آسیب های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت .

جراحی تعویض مفصل لگن

مشکلات مفصلی تا جای امکان بدون جراحی برطرف می شود مانند فیزیوتراپی ، تنظیم وزن ، داروهای مناسب و ضد التهاب و … اما گاهی آسیب های وارد شده به لگن، بسیار زیاد است و بیمار مجبور به انجام تعویض مفصل لگن خواهد بود مانند ضربه بین وزشکاران در نتیجه این جراحی بسیار با اهمیت بوده و در کیفیت زندگی فرد تاثیر زیادی خواهد داشت . تعویض لگن آسیب دیده و جایگزینی آن با لگن مصنوعی روند مشخصی دارد که ارتوپد باید دانش لازم را داشته باشد . بعد از نصب مفصل مصنوعی باید مراقبت های لازم انجام شود که متخصص توصیه های لازم را به بیمار ارائه می دهد .

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *