خانه » درمان نرمی غضروف کشکک زانو

درمان نرمی غضروف کشکک زانو

درمان نرمی غضروف کشکک زانو
آنچه می خوانید...

درمان نرمی غضروف کشکک زانو

غضروف كشكك زانو معمولا بافتی بسیار سفت و سخت دارد، که در برابر حرکت های سخت و ضربه ها مقاوم است. بصورت کلی غضروف کشکک زانو در معرض آسیب قرار دارد و بسیار آسیب پذیر می باشد، که این عارضه معمولا در ورزشکاران یا اشخاصی که همواره فشار زیادی بر زانوی خود وارد می کنند؛ اتفاق می افتد. در حقیقت نرمی کشکک زانو باعث گیر کردن مفصل زانو می شود. به عبارتی بصورت ناگهانی زانو بیمار خم می شود و توانایی تحمل وزن بیمار را نخواهد داشت در این مواق می بایست به یک متخصص ارتوپدی مراجعه شود .

درمان نرمی غضروف کشکک زانو
درمان نرمی غضروف کشکک زانو

در اینجا توصیه هایی برای درمان نرمی غضروف کشکک زانو ارئه می شوند

• برنامه ورزشی و غذایی مناسب: داشتن یک برنامه ورزشی و غذایی مناسب کمک زیادی به درمان نرمی غضروف کشکک زانو می کند. برنامه ورزشی باعث استحکام عضلات چهار سر ران می شود که این عضلات در حرکت دادن کشکک زانو بسیار موثر می باشند. همچنین توصیه می شود افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، حتما وزن خود را کاهش دهند. چرا که وزن اضافه باعث وارد کردن فشار مضاعف به زانو می شود.
• استفاده از نگه دارنده های زانو مثل آتل یا زانو بند: استفاده از وسیله ای که زانو را به شکل ثابت نگه می دارد، می تواند در درمان نرمی غضروف کشکک زانو موثر باشد. در حقیقت زانو بند باعث برداشتن فشار از مفصل می شود و در نتیجه با بستن زانو بند بیمار درد کمتری را احساس خواهد نمود. پس از ترمیم بافت های از بین رفته و کاهش درد، بیمار توانایی حرکت زانو خود را باز می یابد و می تواند فعالیت های ورزشی مناسب برای درمان نرمی غضروف انجام دهد.
• فیزیوتراپی: تمرین های ورزشی فیزیوتراپی کمک فراوانی به بهبودی نرمی غضروف کشکک زانو می نمایند. در حقیقت هدف فیزیوتراپی کاهش درد و التهاب و تقویت عضلات می باشد. ممکن است در روش فیزیوتراپی از شیوه هایی مانند: روش درمان با یخ، امواج آلترا سوند، ماساژ و… برای کاهش درد و التهاب استفاده شود. بدیهی است درد باعث کاهش دامنه فعالیت زانو می شود. هنگامی که درد زانو از بین رفت، فیزیوتراپ سعی می کند که توانایی عضلات و انعطاف پذیری مفصل زانو را افزایش داده تا نرمی غضروف کشکک مفصل زانو را درمان نماید.
• درمان دارویی: ممکن است لازم باشد پزشک برای درمان نرمی غضروف کشکک زانو از روش دارویی استفاده نماید. متخصص ارتوپدی با تجویز داروهای ضد التهاب، درد بیمار را تسکین می دهد. در صورتی که بیمار درد شدیدی دارد می تواند از مسکن نیز جهت کاهش درد استفاده نماید.

برخی از خدمات دکتر بهنام نصیری

تعویض مفصل زانو

جراحی مفصل لگن

تعویض مفصل شانه

تعویض مفصل مچ دست

راه های ارتباطی دکتر بهنام نصیری

 02188878411 – 02188788671

02177844569 – 02177825556

info@drbehnamnasiri.com

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

گروه مدیریت سایت دکتر بهنام نصیری

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *