خانه » عفونت بعد از تعویض مفصل لگن

عفونت بعد از تعویض مفصل لگن

عفونت تعویض مفصل لگن
آنچه می خوانید...

عفونت بعد از تعویض مفصل لگن

یکی از عوارض طبیعی تعویض مفصل ران ، مثل هر عمل دیگری ، عفونت است . در شرایط استاندارد احتمال وجود عفونت یک درصد است اما اگر رخ دهد ممکن است درمان آن قدری مشکل شود و گاهی اوقات به سختی انجام می شود . بهترین راه برای آن پیشگیری است . جراح و بیمار هر دو باید تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن احتمال عفونت انجام دهند .

راه های عفونت جراحی

یکی از راه های عفونی شدن محل جراحی تعویض مفصل انتقال میکروب ها از جاهای دیگر بدن بیمار ، به محل جراحی است . این انتقال معمولا به وسیله جریان خون صورت می گیرد . ممکن است در جایی از بدن کانون بیماری باشد و این کانون می تواند در هر جایی از بن رخ دهد . در نتیجه برای اینکه احتمال عفونت بعد از جراحی کاهش یابد ، باید قبل از عمل جراحی بررسی های لازم انجام شود تا هر نوع عفونت و یا بیماری که در هر کجای بدن وجود دارد از بین رود . برای مثال اگر دندان های خراب و یا عفونی وجود داشته باشد باید کاملا برطرف شود . عفونت های ادراری و یا بیماری های از این قبیل باید کاملا جدی گرفته شود و قبل از جراحی تعویض مفصل از بین برود . این بیماری ها بعد از جراحی تعویض مفصل ممکن است تاثیرات بسیار نامطلوبی در نتیجه عمل به جای بگذارند .

یکی دیگر از راه های نفوذ عفونت ، پوست است . عفونت در جای جای پوست باید بررسی شود و اقدامات لازم برای برطرف شدن آن انجام شود .

عفونت تعویض مفصل لگنعوامل زمینه ای برای ایجاد عفونت

  • افزایش وزن

عوامل زمینه ای نیز می تواند باعث افزایش احتمال عفونت مفصل مصنوعی شود . یکی از عوامل موجود آن وزن است و هر چه افزایش وزن در افراد بیشتر باشد احتمال عفونت را زیاد می کند در نتیجه به مراقبت های بیشتری نیاز دارد و لازم است تا حد ممکن قبل از انجام عمل تعویض مفصل لگن ، وزن به میزان ایده آل برسد .

  • دیابت و یا بیماری قند

دیابت و بیماری قند احتمال عفونت را افزایش می دهد . اگر فرد بیماری قند دارد ، چند ماه قبل اینکه جراحی صورت گیرد ، باید با کمک یک متخصص غدد ، قند خون کنترل شود ، معمولا از آزمایش هموگلوبین ayc استفاده می شود که بررسی شود قند خون در حد نرمال است یا نه . قند خون باید بعد از جراحی هم کنترل شود تا احتمال عفونت کاهش یابد .

  • مصرف سیگار

مصرف سیگار می تواند از عوامل زمینه ساز عفونت باشد . در نتیجه اگر مصرف دخانیات دارید باید چند ماه قبل از جراحی و همچنین چند ماه بعد از جراحی از مصرف آن خودداری کنید . این مسئله در ایجاد عفونت و بهبود زخم های موجود بسیار مهم است .

  • نداشتن تغذیه مناسب

تغذیه مناسب می تواند از عوامل مهم در عفونت باشد افرادی که پروتئین و ویتامین مناسبی به بدن خود می رسانند مطمئنا احتمال وجود عفونت در آن ها بسیار پایین خواهد آمد .

  • بیماری خاص

بیماری هایی که سیستم دفاعی بدن را کاهش می دهند باعث ایجاد عفونت می شوند مانند بیماری های رماتیسمی و یا نارسایی کلیه و کبد . در نتیجه به این عوامل باید توجه لازم شود و حتما شرایط جسمی خود را با متخصص ارتوپد در میان بگذارید .

  • مهارت متخصص ارتوپد

مهارت متخصص در حین عمل جراحی می تواند در نتیجه آن بسیار تاثیر گذار باشد زیرا این دقت باعث می شود آسیب بافتی کمتری به بدن برسد همچنین تمیز و استرلیزه بودن محیط جراحی ، احتمال عفونت را کاهش می دهد .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

کلام آخر

با توجه نکات گفته شده موارد بسیاری در ایجاد عفونت بعد از جراحی تعویض مفصل موثر است که هر کدام از آن ها در جایگاه خود مهم و اساسی هستند که رعایت این نکات در بهبودی و داشتن رضایتمندی شما بسیار اهمیت دارد . شما می توانید برای مشاوره های بیشتر به متخصص ارتوپد خوب در تهران مراجعه نمایید .

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *