خانه » علت زانو درد چیست؟

علت زانو درد چیست؟

زانو درد
آنچه می خوانید...

علت زانو درد چیست؟

زانو درد جزو مواردی است که می توان گفت عمده افراد در هر بازه سنی که قرار دارند با آن مواجه هستند و در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند . به این خاطر سایت دکتر بهنام نصیری در تلاش است به شما را در این زمینه آگاهی بیشتری بدهد تا با کسب اطلاعات لازم بتوانید در راستا سلامت جسمانی خود قدمی موثر بردارید .

اجزای زانو

مفصل زانو از پرکاربرد ترین و بزرگترین مفاصل بدن است . این ویژگی خود باعث شده این مفصل مهم را در خطرات زیادی قرار دهد که با افزایش سن تشدید می شود. زانو وظیفه انتقال فشار استخوان ران را به ساق پا به عهده دارد و به اصطلاح انتقال وزن بدن را انجام می دهد . به این خاطر یک اجزای بسیار مهم به شمار می رود . با کمک اجزای دیگر خود از جمله لیگامان ها ، منیسک ها ، کپسول، رشد مفصلی و مایع بین مفصلی باعث حرکت زانو و انعطاف پذیری آن می شود . این اجزا به هر دلیلی مانند ضربه ، عفونت ، بیماری های ژنتیکی و حرکات غلط و تکراری به خصوص در ورزشکاران ، دچار آسیب دیدگی شده و فرد دچار زانو درد می شود.

زانو دردعلائم زانو درد

این بیماری بسته به اینکه کدام قسمت زانو درگیر مشکل شده باشد ، علائم خاصی را از خود بروز می دهد . معمولا علائم به صورت درد در جلو زانو ، درد در پشت زانو ، حساسیت به لمس و سوزش در زانو ، خشکی مفصل زانو ، تورم ، خالی کردن زانو و صدا دادن زانو و علائم این چنینی است که باعث می شود آسیب زانو مشهود گردد .

علت زانو درد

علت زانو درد در مجموع به سه گروه تقسیم می شود:

  • آسیب های حاد

آسیب های حاد شامل شکستگی ها ، دررفتگی زانو ، آسیب و پارگی رباط ها اعم از رباط صلیبی زانو و قدامی و یا خلفی که عمدتا در ورزشکاران رخ می دهد .

  • بیماری ها از قیبل بیماری های عفونی و همینطور ژنتیکی

بیمار ها را می توان در این دسته بندی قرار داد از جمله آرتریت ها که یک نوع بیماری ایمنی به شمار می رود و زمینه ژنتیکی دارد ، بیماری ژنتیکی azgood Schlatter که در بین نوجوانان شایع است و علائم آن به صورت استخوان سازی بیش از اندازه در استخوان ساق ران دیده می شود ، بیماری نقرض ، کیست بیکر و زانو ضربدری نیز شامل این دسته هستند .

  • استفاده بیش از اندازه و نامناسب از مفصل زانو

این مورد بیشتر در بین افراد دیده می شود مانند التهاب تاندون کشکک زانو در بین اشخاصی که به مدت زمان طولانی دوچرخه سواری می کند همچنین آرتروز و فرسایش غضروف مفصل زانو که بیشتر در افرادی که سن بالاتری دارند شایع است .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

پیشگیری از زانو درد

برای جلوگیری از زانو درد می توان مواردی را رعایت کرد که در عین حال که آسان بوده بسیار کاربردی است، مانند ورزش های ساده ، اصلاح الگوی زندگی ، کاهش وزن و استفاده از مکمل های غضروف ساز می توان از ایجاد درد زانو جلوگیری کرد .

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *