خانه » کمر درد

کمر درد

کمر درد
آنچه می خوانید...

کمر درد

کمر درد یکی از رایج ترین دلایلی است که بیماران به پزشک مراجعه می کنند و حدودا همه افراد در طی زندگی خود حداقل یک مرتبه کمر درد را تجربه کرده اند .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد . دکتر بهنام نصیری با تخصصی که دارد می تواند درد کمر را به خوبی برطرف و درمان کند . اگر شما هم جز افرادی هستید که به کمر درد مبتلا شده اید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

کمر درد امکان دارد دارای دردی دراز مدت و ثابت و یا یکباره  باشد و بسیار حاد رخ دهد . کمر درد شدید به صورت یکباره رخ می دهد و اصولا از چند روز تا چندین هفته به طول می انجامد . اگر بیشتر از سه ماه این درد زمان ببرد کمر درد مزمن گفته می شود . استفاده از داروهای ضد درد و استراحت می تواند کمک شایانی به کمر درد کند . با این حال خوابیدن در رختخواب بیشتر از یک الی دو روز قادر می باشد وضعیت را بدتر کند .

کمر درد دارای چه نشانه هایی می باشد

 • درد عضلانی
 • دردی که تیر می کشد و یا دارای ضربان می باشد
 • درد به پا سرایت می کند
 • حرکت کمر محدود می شود .

علل ایجاد کمر درد چیست

علت های متعددی می تواند سبب کمر درد شود یکی از علت های شایع این عارضه دیسک های کمر می باشد که در اثر فشار مکانیکی و یا افزایش سن به وجود می آید . کمر درد امکان دارد به صورت یکباره و کمتر از شش هفته به وجود آید که یکی از علل آن سقوط یا بلند کردن اجسام سنگین باشد . اغلب کمر درد بدون علت خاصی ایجاد می شود که پزشک می تواند با یک آزمایش یا عکس از کمر، علت آن را تشخیص دهد.

کمر درد از چه روش هایی تشخیص داده می شود 

اگرچه برای کمر درد خود فرد به متخصص ارتوپدی مراجعه کند وی معاینات لازم را انجام می دهد و توانایی بیمار را در نشستن – ایستادن – قدم زدن – بلند کردن کردن پاها بررسی می کند . این بررسی ها مشخص می کند که درد از چه زمانی آغاز شده است ، درد تا چه حدی اندازه فعالیت های قبلی بیمار را درگیر کرده است و یا اینکه اسپاسم عضله وجود دارد یا خیر .

کمر درد
کمر درد

کمر درد چگونه درمان می شود

درمان کمر درد رابطه مستقیمی با نوع درد و آنچه که موجب آن می شود دارد ، امکان دارد شامل کمپرس های گرم و یا سرد – ورزش – دارو – مکمل های درمانی و برخی اوقات جراحی باشد .

بیشتر کمر دردهای حاد همراه با چندین هفته درمان خانگی بهتر می شوند . داروهای ضد درد و استفاده از کمپرس گرم یا سرد امکان دارد بسیار مفید باشد . استراحت در رختخواب بهتر است انجام نشود .

فعالیت های خود را تا جایی که می توانید تحمل کنید ، ادامه دهید . فعالیت های سبک همچون پیاده روی و فعالیت های روزمره زندگی خود را انجام دهید . فعالیت هایی که موجب افزایش درد می شوند را قطع کنید . اما به دلیل ترس از درد از فعالیت های خود خودداری نکنید . اگرچه کمر درد همراه با درمان های خانگی پس از چندین هفته بهتر نشد پزشک امکان دارد داروهای قوی تر و یا داروهای دیگری را تجویز کند .

درمان کمر درد به روش های دیگر هم انجام می شود

 • درمان دارویی دیسک کمر که شامل داروهایی که درد را کاهش می دهند و بدون نسخه تجویز می شوند – آرامبخش های عضلانی – تسکین دهنده های موضعی درد – مسکن ها – داروهای ضد افسردگی می شوند .
 • تزریقات
 • فیزیوتراپی و ورزش
 • عمل جراحی

روش های درمانی دیگری هم هستند که می توان به عنوان جایگزین از آن ها استفاده کرد . اما می بایستی در رابطه با این نوع دردها با پزشک خود مشاوره های لازم را انجام دهید .

 • طب سوزنی
 • ماساژ
 • یوگا

برخی از خدمات دکتر بهنام نصیری

تعویض مفصل زانو

جراحی مفصل لگن

تعویض مفصل شانه

تعویض مفصل مچ دست

 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

گروه مدیریت سایت دکتر بهنام نصیری

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *