بهترین متخصص ارتوپد در تهران

 

استخوان ها، مفصل ها، رباط، تاندون، عضلات و اعصاب سیستم اسکلت عضلانی اسکلتی بدن را تشکیل می دهند و موجب می شود بدن حرکت کند و به فعالیت های لازم بپردازد. با این حال در صورت عدم مراقبت صحیح و سبک زندگی ناسالم دچار مشکلات جسمانی می شود و لازم است برای درمان آن به بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه کرد. در این مقاله از سایت دکتر بهنام نصیری، جراح و متخصص ارتوپد به این موضوع بیشتر می پردازیم:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای عمده زمینه های پزشکی راه حلی ارائه شده است. اما این موضوع که چطور می توان به درستی از این تکنولوژی در جهت بهبودی بهره برد خود موضوعی است که جای توضیح بیشتری خواهد داشت .

داشتن دانش لازم و تجهزات مناسب در بین متخصصان برای بیماران مهم است و به دنبال بهترین ها در زمینه بیماری خود هستند .

بیماری های مربوط به ارتوپد نیز از این مسئله مستثنا نبوده و افرادی که از بیماری های زانو، آرتروز لگن، کمردرد و … رنج می برند می خواهند بدانند بهترین ارتوپد در تهران کیست ؟ و یا بهترین متخصص ارتوپد تهران باید چه ویژگی هایی  داشته باشد . با ما همراه باشید تا بتوانید در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورید .

 با شیوع بسیار بیماری های این حوزه و نداشتن اطلاعات لازم بیماران به سختی می توانند درمان مناسب خود را بیابند. سبک زندگی ناسالم منجر به افزایش بیماری های ارتوپدی شده است زیرا افراد به خاطر مشغله های کاری از تحرک لازم برخوردار نیستند و ورزش را در برنامه زندگی خود قرار نمی دهند .  

در نتیجه مراجعه کردن به یک متخصص ارتوپد خوب می تواند کمک شایانی در بهبود بیماری داشته باشد . متخصص ارتوپد باید تجربه کافی را در زمینه تخصصی خود داشته باشد و بتواند تشخیص درست بدهد . دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپد با بهره گیری از روش های نوین و تجهیزات بروز به درمان بیماری ها می پردازد .

ارتوپد خوب در تهران
ارتوپد خوب در تهران

متخصص ارتوپد چه کارهایی انجام می دهد؟

متخصصان ارتوپد می توانند به افراد در کنترل کردن بیماری هایی از قبیل پوکی استخوان و یا آرتروز کمک کنند. همچنین زمانی که افراد دچار آسیب های ناشی از ورزش می شوند، می توانند به متخصص ارتوپد مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
آرتروسکوپی زانو

متخصص ارتوپد درد و ناراحتی بیماران را کنترل کرده و همچنین از  اغلب مشکلات احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

متخصصان ارتوپد قسمت هایی از بدن که شامل موارد زیر هستند را درمان می کنند.

 • زانو
 • گردن
 • شانه و آرنج
 • لگن
 • دست و مچ دست
 • پا و مچ پا

 

شایع ترین بیماری های مفاصل

در زیر برخی از شایع ترین بیماری های مفاصل و استخوانی آمده است:

 • آسیب های ارتوپدی
 • تونل کارپ، آرتروز و ناراحتی های دست
 • تومور مغزی
 • پای چنبری، انحراف پا و دیسپلازی لگن
 • بیرون زدگی دیسک، کمر درد و تنگی مجرای نخاع
 • آرتروز
 • پوکی استخوان

با این حال برخی از مشکلات مفاصل و استخوانی به گونه ای است که لازم است جراحی شوند، مشکلاتی مانند آرتروسکوپی زانو، آتروسکوپی کتف، درمان تونل کارپل، بازسازی رباط صلیبی جلویی، ترمیم شکستگی برآمدگی بالای استخوان، تعویض مفصل لگن و مفصل زانو.

عمل جراحی ارتوپد نوعی روش درمانی است که زمانی که سیستم عضلانی اسکلتی مثل استخوان ها، رباط، تاندون ها،  مفاصل و بافت های اطراف مفصل دچار آسیب و ضربه می شوند. بیشتر اعمال جراحی بر روی ستون فقرات، کتف، آرنج، لگن، قوزک، زانو و مچ انجام می شود. معمولا جراحی های ارتوپد به دو صورت سنتی یا به کمک آرتروسکوپ قابل انجام هستند.

در ادامه به عمل های جراحی ارتوپدی رایج اشاره می گردد:

 • استئوتومی با هدف اصلاح بدشکلی استخوان
 • جوش دادن استخوان ها
 • ترمیم شکستگی استخوان ها
 • بازبینی عمل جراحی مفصل برای تعویض ایمپلنت قبلی یا جدید
 • ترمیم شکستگی استخوان ران
 • لامینکتومی
 • تعویض مفصل آسیب دیده از طریق تعویض مفصل با پروتز
 • فیوژن نخاع کمری
 • جراحی دیسک بین مهره ای کمر
 • ترمیم شکستگی قوزک
 • تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن دو جراحی شایع در بین متخصصان ارتوپد است که به طور خلاصه به هر یک اشاره می کنیم:

جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو یکی از شایع ترین جراحی ارتوپد است.  زانو به علت اینکه بزرگترین مفصل است و همه وزن بدن فرد را تحمل می کند و همزمان در اثر فعالیت های روزمره خم و راست می گردد، با گذشت زمان فرسایش زیادی پیدا می کند و احتمال آسیب به مفصل زانو را افزایش می دهد. در چنین حالت راه رفتن یا حرکت دادن زانو با درد همراه است. در برخی موارد که درد و آسیب زانو بسیار شدید است بنا به تشخیص متخصص ارتوپد باید مفصل زانوی آسیب دیده تعویض گردد.

برای عمل تعویض مفصل زانو ابتدا استخوان را آماده می کنند و غضروف آسیب دیده را برمی دارند. در مرحله بعد به جای غضروف و استخوان ایمپلنت فلزی گذاشته می شود. سپس سطح استخوان کشکک ترمیم می شود در مرحله آخر به وسیله ابزار ها و تکنیک های مختلف بر روی مفصل جای گذاری شده ، سطح نرمی ایجاد می شود تا مفصل بتواند به آسانی حرکت کند.

بیشتر بخوانید
آرتروسکوپی لگن

جراحی تعویض مفصل لگن

زمانی فرد در ناحیه لگن خود دچار آسیب می شود به طوری که خون رسانی در این ناحیه مختل می شود و امکان راه رفتن یا نشستن به آسانی نیست لازم است در صورت لزوم تحت عمل تعویض لگن قرار گیرد.

در روش جراحی تعویض مفصل لگن،  ابتدا قسمت آسیب دیده رباط سر استخوان ران برداشته می شود. در مرحله بعد در ناحیه آسیب دیده از گوی فلزی یا سرامیک قرار داده می شود تا استخوان ران به آسانی حرکت کند.

افراد در زمان مراجعه به پزشک  به چه نکاتی باید توجه کنند؟

 • افراد باید لیست داروهای مصرفی خود را اختیار پزشک قرار دهند
 • افراد قبل از مراجعه به پزشک باید لیستی از سوالات مهم خود را آماده کنند
 • سابقه ی پزشکی خود را به پزشک اطلاع دهند.

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

 

چه موقع به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم؟

اینکه بدانید چه موقع زمان مناسب برای مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد تهران است در درمان بسیار اهمیت دارد. باور اشتباهی که در عموم افراد وجود دارد ، رفتن به دکتر در زمان شدت گرفتن بیماری است و هر گاه علائم کمی در خود مشاهده می کنند با این اصطلاح که هنوز چیز مهمی نیست ، خود را قانع کرده و از مراجعه به متخصص سرباز می زنند . اما باید بدانید بسیاری از مشکلات در ارتوپد بدون علامت هستند و زمانی که به مرحله حاد برسند نشانه هایی در فرد ظاهر می شود در نتیجه لازم است افراد با مشکلات ارتوپدی آشنا باشند و چکاپ های دوره ای را جدی بگیرند. زمانی که افراد به موقع به بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه می کنند، متخصص ارتوپد بهترین درمان را برای بیمار انتخاب می نماید.

درمان هایی که متخصص ارتوپد برای بیماران در نظر می گیرد شامل موارد زیر است:

جراحی

در برخی شرایط سایر درمان ها برای بیمار مناسب نمی باشد و پزشک در صورت لزوم جراحی را انجام خواهد داد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از روش های درمان برای توانبخشیدن به نواحی آسیب دیده می باشد، فیزیوتراپی یکی از روش های مفید در درمان ناهنجاری عضلات و استخوان ها است.

بیشتر بخوانید
آرتروسکوپی شانه

ورزش

ورزش  کردن یکی از راه های مفید در درمان آسیب ها می باشد و همچنین  می تواند از آسیب دیدگی  مجدد جلوگیری کند

دارو

گاهی اوقات متخصصان برای درمان از دارو ها استفاده می کنند داروها اغلب می توانند باعث بهبود و کاهش درد شوند.

drnasiri

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

3 × سه =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button