خانه » جراحی لگن شکسته

جراحی لگن شکسته

جراحی لگن دکتر بهنام نصیری
آنچه می خوانید...

جراحی لگن شکسته

یکی از شکستگی های شایع که دوره درمانی طولانی دارد ، شکستگی لگن است . شکستگی لگن از جمله مشکلاتی است که می توان بهترین راه برای آن را جراحی لگن ذکر کرد . بهتر است برای داشتن سلامتی در ابتدا به حال باید دید این شکستگی ها چگونه تشخیص داده می شوند و چه موقع باید به پزشک مراجعه نمود و حتی پیدا کردن بهترین ارتوپد نیز می توان در روند درمان تاثیر بگذارد .

شکستگی ران

هنگامی که دچار شکستگی لگن شده اید احساس درد زیادی در انتهای خارجی لگن خود و نیز کشاله آن دارید و حتی اگر پاهای خود را تکان ندید و یا خم نکنید باز احساس درد را خواهید داشت . این درد طاقت فرسا در قسمت های متفاوت پا وجود دارد که شما عمدتا در حالت های حرکت پا و ایستاده و یا تورم مفصل ، تغییر در شکل ظاهری استخوان ها و یا گز گز کردن و … آن را تجربه خواهید کرد .

جراحی لگن دکتر بهنام نصیریانواع شکستگی ران

نوع شکستگی لگن بر طبق مکان آسیب دیده در قسمت لگن تعیین می شود که به سه گروه تقسیم می شود .

  • شکستگی در گردن استخوان لگن
  • شکستگی اینتروکاتریک
  • شکستگی ساب تروکانتریک

تشخیص شکستگی لگن

برای اینکه متوجه شوید آیا به حقیقت شکستگی در لگن شما رخ داده است باید از قسمت لگن و استخوان این قسمت عکس برداری انجام شود و متخصص ارتوپد بتواند مکان دقیق شکستگی را مشاهده نماید . حال در مواردی ممکن است شکستگی در انتهای استخوان ران رخ دهد که در این حالت شما مجبور خواهید شد MRI انجام دهید تا با استفاده از این تکنولوژی اگر دچار شکستگی پنهان شده اید از آن آگاهی یابید . این نکته را بدانید که تا تشخیص قطعی شکستگی نمی توان روند درمان آن را آغاز نمود .

درمان شکستگی لگن

استفاده از پیچ های فلزی

استفاده از پیچ های فلزی برای متصل کردن قسمت های شکسته ران . به این صورت که بخش شکسته ران برای اینکه دوره بهبود خود را سپری کنند توسط پیچ فلزی کنار هم قرار می گیرند . این پیچ ها تاثیر بسزای در  بهبود شکستگی و کوتاه شدن زمان بهبود خواهند داشت .

پروتز ران

زمانی که بخش انتهایی استخوان ران دچار شکستگی شود و یا آسیب جدی دیده باشد ، در این حالت متخصص ارتوپد ، گردن و سر استخوان را جدا نماید و برای آن پروتز در نظر بگیرد . این پروتز ها یا همان جایگزین فلزی می تواند قسمت آسیب دیده را بهبود بخشد .

دکتر بهنام نصیری متخصص ارتوپدی ، جراح و متخصص بیماری های استخوانی و مفاصل ، آرتروسکوپی ، تعویض مفاصل ارتوپد خوب در تهران می باشد . تجربیات بسیاری را کسب کرده است و توانسته است بیماران زیادی را بهبود ببخشد اگر شما هم جز افرادی هستید که از بیماری های مفاصل رنج می برید می توانید به همراه دکتر نصیری جهت درمان آن اقدام نمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های تماس 02177844569 – 02177825556-02188878411 – 02188788671 تماس حاصل نمائید .

تعویض مفصل ران

تعویض مفصل لگن به این صورت عمل می کند که در آن استخوان ران و قسمت کاسه ای استخوان لگن با اجزای مصنوعی جایگزین می شوند . این روش درمان در مورد آرتروز لگن و آسیب هایی که از قبل بیمار را رنج می داده ، قابل اجرا است و می تواند تاثیر مطلوبی داشته باشد .

جراحی برای شکستگی لگن

این روش نیز می تواند یک راه مناسب برای درمان محسوب شود . جراحی عموما با بیهوشی عمومی انجام می شود اما در شرایطی که به ثابت نگه داشتن محل شکستگی به اتصال پیچ نیاز باشد این کار را می توان با بی حسی موضعی به همراه آرام بخش انجام داد .

برای آشنایی بیشتر با مراحل انجام درمان جراحی لگن شکسته می توانید با بهترین متخصص ارتوپد تماس حاصل نمایید .

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر بهنام نصیری

جراح و متخصص بیماری های استخوانی مفاصل، آرتروسکوپی، تعویض مفاصل و دیگر بیماری های مرتبط با ستون فقرات و ارتوپدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *